De Dornfelder druiven worden op het moment van ideale rijpheid geoogst en koel vergist. Zo ontstaat zijn mooie volle kleur en krachtige, aangename roodfruitaroma’s. Licht gekoeld komt deze wijn het best tot zijn recht.
Een zeer prettige fruitige rode wijn met veel smaak.
alcohol: 12 %
Herkomst: Duitsland. Moezel
Von der Leyen
De beroemdste wijngemeenten van de Moezelstreek zijn Bernkastel, Zell, Piesport, Wehlen en Graach. In het hart van de Mittelmosel, vlakbij Wehlen besloten eind jaren ’50 een aantal wijnfamilies intensief te gaan samenwerken. Het doel was de produktiekosten te verlagen waardoor er meer in kwaliteitsverbetering kon worden geïnvesteerd. Daarnaast werd geld gespendeerd aan wetenschappelijk onderzoek naar wijnbouw langs de Moezel.
Meer bedrijven in de omgeving zagen de voordelen van aansluiting bij deze organisatie en een decennium later was de Winzergenossenschaft Mittelmosel uitgegroeid tot een enorm sterk orgaan dat zich het maken van kwalitatief betere wijnen als doel bleef stellen. Onder het label Von der Leyen worden uitstekende wijnen gepresenteerd.